Nejčastější dotazy

Jak se k nám dostanete, kde se Farmapark Soběhrdy nachází?

Farmapark se nachází v obci Soběhrdy ve Středočeském kraji, sjezd z D1 EXIT 29, cca 7 km od Benešova u Prahy.

Dá se dostat do Farmaparku Soběhrdy i MHD?

Bohužel infrastruktura je velice špatná. Jediná možnost, jak se dopravit do Farmaparku za zvířátky, je, že vystoupíte v Benešově u Prahy na autobusovém nebo vlakovém nádraží a poté se vydáte s naším partnerským TAXI, které vás za fixní cenu 200 Kč odveze do Farmaparku Soběhrdy. Kontakt: p. Suchý – 602 308 568.

Je vstupenka do Farmaparku Soběhrdy časově omezená?

Není, můžete zde strávit celý den podle platné otevírací doby uvedené u vstupu i na webových stránkách.

Můžou se vstupenky zakoupit na místě ve Farmaparku?

Samozřejmě na místě jsou po celou otevírací dobu otevřené poklady a můžete si vstupenku zakoupit na místě po příjezdu.

Do kolika let se u dětí neplatí vstupné?

Děti do 90 cm u nás ve Farmaparku Soběhrdy vstupné neplatí, a tak to také zůstane.

Mají u vás ZTP vstup zdarma?

Ano mají a jejich doprovod také!

Vstupenka zakoupená přes E-shop mi nepřišla do emailu!

Vouchery, které zakoupíte přes náš eshop, po přijetí částky na účet automaticky generují faktury s červeným kódem, které slouží jako vstupenka a můžete s ní bez problému přijet a předložit ji na pokladně. Vždy vám přijde do emailu po obdržení platby. Platby zpracováváme den zpětně a nelze tedy očekávat, že přes víkend budou transakce zpracovávány.

Psi a jiná zvířata ve Farmaparku Soběhrdy!

Do Farmaparku nesmí žádná jiná zvířata než ty, které tu žijí! Tyto opatření se provádí z veterinárních důvodů a bohužel nelze dělat vyjímky. Děkujeme za pochopení.

Jaké atrakce jsou placené a jaké jsou zdarma v rámci vstupného?

Ve Farmaparku můžete v rámci vstupného řádit na nafukovacích trampolínách, dovádět na lanových hřištích a parcích, můžete si také vyzkoušet stezky korunami stromů, nebo se zhoupnout na velké lanové houpačce vzhůru do oblak. Samozřejmostí jsou skluzavky, vodní atrakce, pískoviště a další hrací plochy pro děti. Placené atrakce ve Farmaparku jsou tyto: tubingová dráha, Farmajeep pro 2 osoby, Farmavláček, jízda na pony, krmení zvířat s kyblíčkem, vnitřní kolotoč a vodní čluny.

Proč je vstupné dražší a některé atrakce se platí?

Farmapark Soběhrdy je často srovnáván s areály ZOOlogických zahrad – ano rozlohou jsme stejní, ale jeden zásadní rozdíl tu je! Farmapark Soběhrdy nikdy nepřijal žádné dotace na výstavbu, provoz nebo údržbu areálu. Veškerá tato finanční starost jde za majiteli, a proto se musí na tyto náklady, které jsou hlavně v zimním období, kdy je Farmapark uzavřen, vybrat na vstupném v letní sezóně.

Můžeme v areálu platit v hotovosti nebo platební kartou?

V areálu se dá platit na pokladnách i gastro provozech v hotovosti i platební kartou, ale pro ty, kteří vědí, že svému dítku dopřejí nějakou tu atrakci navíc, je dobré mít u sebe hotovost! Nejbližší bankomat je v Benešově u Prahy.

Můžeme si do areálu přinést vlastní občerstvení?

Ano, můžete, pokud máte nějaké omezení ve stravovacích návycích, nebo jste rodiče miminka a má speciální výživu. V horní části areálu je jídelna, kde je k dispozici i mikrovlná trouba k ohřátí pokrmů. V areálu se nachází několik gastro provozů, kde si každý zajisté vybere! Nabízí grilované masa, klobásy, saláty, vegetariánské jídla. V horní části areálu je jídelna, kde se vaří klasická česká jídla a nezapomněli jsme na vás ani se sladkou tečkou nakonec, takže palačinky a další dobroty si u nás také bez problémů dáte!

Může se v areálu Farmaparku Soběhrdy kouřit?

V areálu farmaparku se kouřit nesmí, jsme areál především pro děti a milovníky přírody a určitě ji nechceme tímto způsobem zatěžovat!

Je pravda, že celý areál je na přímém slunci a nejde se schovat?

Není to pravda! V areálu jsou vzrostlé a vysoké stromy, které stíní ve spodní části Farmaparku. Dále jsou zde dřevěné slunečníky a další možnosti, kde se před přímým slunkem ukrýt!

Bude letos jezdit do Farmaparku opět Farmabus z Opatova?

V letošním roce Farmabus jezdit nebude.