Nejčastější dotazy

Jak se k nám dostanete, kde se Farmapark Soběhrdy nachází?

Farmapark se nachází v obci Soběhrdy ve Středočeském kraji, sjezd z D1 EXIT 29, cca 7 km od Benešova u Prahy.

Dá se dostat do Farmaparku Soběhrdy i MHD? 

O víkendy můžete využít autobus z Benešova do Soběhrd, který odjíždí z autobusového nádraží. Přesný jízdní řád najdete na internetu. Další možností je využít TAXI, které čekají na autobusovém nebo vlakovém nádraží. Cena jízdy do Farmaparku Soběhrdy se pohybuje kolem 200 korun.

Je vstupenka do Farmaparku Soběhrdy časově omezená?

Není, můžete zde strávit celý den podle platné otevírací doby uvedené u vstupu i na webových stránkách.

Můžou se vstupenky zakoupit na místě ve Farmaparku?

Samozřejmě na místě jsou po celou otevírací dobu otevřené poklady a můžete si vstupenku zakoupit na místě po příjezdu.

Do kolika let se u dětí neplatí vstupné?

Děti do 90 cm u nás ve Farmaparku Soběhrdy vstupné neplatí, a tak to také zůstane.

Mají u vás ZTP/P vstup zdarma?

Ano mají a jejich doprovod také!

Vstupenka zakoupená online mi nepřišla do emailu! 

Vstupenka zakoupená online přes Ticketportal by vám měla dorazit do emailu. S touto elektronickou vstupenkou poté prosím doražte ke vstupu do areálu Farmaparku. Pokud vám vstupenka do emailu nedorazila, zkuste se podívat do složky spamy a v případě problémů se prosím obraťte přímo na zákaznickou linku Ticketportalu. 

Pozor zakoupený dárkový kupón neslouží jako vstupenka! Před příjezdem je potřeba kupón nejprve uplatnit na jednodenní vstupenku. Návod na uplatnění dárkového kupónu najdete v záložce Vstupenky.

Psi a jiná zvířata ve Farmaparku Soběhrdy! 

Do Farmaparku nesmí žádná jiná zvířata než ta, které tu žijí. Tato opatření se provádí z veterinárních důvodů a bohužel nelze dělat vyjímky. Děkujeme za pochopení.

Jaké atrakce jsou placené a jaké jsou zdarma v rámci vstupného? 

Ve Farmaparku můžete v rámci vstupného řádit na nafukovacích trampolínách, dovádět na lanových hřištích a parcích, můžete si také vyzkoušet stezky korunami stromů, nebo se zhoupnout na velké lanové houpačce vzhůru do oblak. Samozřejmostí jsou skluzavky, vodní atrakce, pískoviště a další hrací plochy pro děti. Za jednorázový poplatek 200 korun se pak celý den můžete neomezeně vozit také na tubingové dráze, Farmajeepu pro 2 osoby, Farmavláčku, vnitřním kolotoči či na plovoucích kruzích. 

Proč je vstupné dražší a některé atrakce se platí? 

Farmapark Soběhrdy je často srovnáván s areály ZOOlogických zahrad – ano rozlohou jsme stejní, ale jeden zásadní rozdíl tu je! Farmapark Soběhrdy nikdy nepřijal žádné dotace na výstavbu, provoz nebo údržbu areálu. Veškerá tato finanční starost jde za majiteli, a proto se musí na tyto náklady, které jsou hlavně v zimním období, kdy je Farmapark uzavřen, vybrat na vstupném v letní sezóně.

Můžeme v areálu platit v hotovosti nebo platební kartou? 

V areálu se dá platit na pokladnách i gastro provozech v hotovosti i platební kartou. Pro jistotu ale doporučujeme mít u sebe i hotovost. Nejbližší bankomat je v Benešově u Prahy.

Můžeme si do areálu přinést vlastní občerstvení? 

Ano, můžete, pokud máte nějaká omezení ve stravovacích návycích, nebo jste rodiče miminka, které má speciální výživu. V horní části areálu je jídelna, kde je k dispozici i mikrovlnná trouba k ohřátí pokrmů. V areálu se nachází několik gastro provozů, kde si každý zajisté vybere. Nabízíme grilovaná masa, klobásy, saláty, vegetariánská jídla. V horní části areálu je jídelna, kde se vaří klasická česká jídla a nezapomněli jsme na vás ani se sladkou tečkou nakonec, takže palačinky a další dobroty si u nás také bez problémů dáte!

Může se v areálu Farmaparku Soběhrdy kouřit? 

V areálu farmaparku se kouřit nesmí, jsme areál především pro děti a milovníky přírody a určitě ji nechceme tímto způsobem zatěžovat!

Je pravda, že celý areál je na přímém slunci a nejde se schovat? 

Není to pravda! V areálu jsou vzrostlé a vysoké stromy, které stíní ve spodní části Farmaparku. Dále jsou zde dřevěné slunečníky a další možnosti, kde se před přímým slunkem ukrýt!

Bude letos jezdit do Farmaparku opět Farmabus z Opatova? 

V letošním roce Farmabus jezdit nebude.