Krmení zvířat

O všechna zvířata se staráme s láskou, a díky tomu jsou některá z nich tak ochočena, že si je můžete za přítomnosti našeho ošetřovatele nakrmit.

Na infocentru a v občerstveních je možné zakoupit si kyblík krmení pro zvířátka za 180 Kč. Na vytyčených místech poté můžete zvířátka nakrmit za asistence našich chovatelů. Prosíme nekrmte zvířátka v místech, která k tomu nejsou určená. Hrozí nebezpečí vám i zvířátkům kvůli elektrickým ohradníkům.

Přímý kontakt se zvířaty

Farmapark Soběhrdy není jen tak obyčejný park. U nás můžete s naším ošetřovatelem všechna zvířata krmit! Stačí si na pokladně zakoupit kyblík krmení pro zvířátka, a poté už se celý den můžete účastnit organizovaného krmení, které probíhá každou půl hodinu a na více než deseti stanovištích!

Přirozený prostor

Zvířatům se snažíme navodit jejich přirozený prostor v přírodě, a proto jsou jejich výběhy opravdu velké. Na zákazníka to může působit, že jsou výběhy poloprázdné, ale opak je pravdou! Na navození přirozeného prostředí dbáme především! I proto můžete třeba nutrie potkat na druhém břehu u druhého rybníka!

Staráme se s láskou

Pro naše ošetřovatele je péče o zvířata radost, mají k nim nepopsatelný vztah. Možná i proto se jim u nás tak dobře daří a ročně se tu narodí více než dvacet mláďat různých druhů zvířat: klokánek, malý velbloud, kůzlátka, ovečky a mnoho dalších.

Rozpis krmení

Krmení o víkendu, svátcích a prázdninách

10.30 — 11.00 koza kamerunská (Dvoreček s kozičkami)

11.00 — 11.30 watusi, ovce kamerunská (výběh 2 na mapě)

11.30 — 12.00 velbloud dromedár, dahome, koza anglonubijská (výběh 3 na mapě)

12.00 — 12.30 pštros emu (výběh 4 na mapě)

13:30 — 14.00 velbloud drabař, ovce jácobova (výběh 9 na mapě)

14:00 — 14:30 lama krotká (výběh 1B na mapě)

14:30 — 15:00 ovce vřesová, koza walliserská, hnědý horský skot (výběh 11 na mapě)

15:00 — 15:30 osel, ovce cápová, kozel karpatský (výběh 14 na mapě)

16:00 — 16:30 velbloud dromedár, dahome, koza anglonubijská (výběh 3 na mapě)

16:30 — 17:00 koza kamerunská (Dvoreček s kozičkami)

Zvířata na farmě

Ve Farmaparku chováme zvířátka z farem z celého světa!

Není tedy divu, že se u nás potkáte s lamou krotkou z Jižní Ameriky, s africkými Watusi, kamerunskou ovcí i kozou, velbloudem Dromedárem i kravičkou Dahome!

V Austrálii nesmíme zapomenout na pštrosy Emu! Myslíte, že strkají hlavu opravdu do písku? Kousek od pštrosů máme také klokánky Bennetovi, ti se bohužel nekrmí, protože čekají nové přírůstky a nechceme, aby se cítili ohrožení!

V Asijské části můžete potkat třeba Jaka domácího, Kapybaru, velblouda Drabaře, nebo vodní buvoly, kteří se opravdu rádi koupou a velmi často je můžete zastihnout v jejich jezírku při relaxaci!

V Evropské části chováme prasátka kudrnatá nebo-li Mangalice, nutrie, ovce Ouessantské, kozlíka Girgentánského, oslíka, nebo kozla Karpatského!

Nesmíme zapomenout také na Shetlandského ponyho a Highlandy — kteří jsou jedním z nejstarších plemen skotu!