Krmení zvířat

KRMENÍ ZVÍŘAT JE NA DOBU NEURČITOU POZASTAVENO. 

O všechna zvířata se staráme s láskou, a díky tomu jsou některá z nich tak ochočena, že si je můžete za přítomnosti našeho ošetřovatele nakrmit! U pokladny je možné zaplatit krmení zvířat (50 Kč na osobu). Pokud tak uděláte, dostanete na ruku speciální náramek, aby vás ošetřovatelé snadno poznali. Podle rozvrhů a plánků Farmaparku níže můžete přicházet k vámi vybraným zvířatům a pod dohledem ošetřovatelů je krmit.

Přímý kontakt se zvířaty

Farmapark Soběhrdy není jen tak obyčejný park. U nás můžete s naším ošetřovatelem všechna zvířata krmit! Stačí si na pokladně zakoupit pásek na krmení zvířat, a poté už se celý den můžete účastnit organizovaného krmení, které probíhá každou půl hodinu a na více než deseti stanovištích!

Přirozený prostor

Zvířatům se snažíme navodit jejich přirozený prostor v přírodě, a proto jsou jejich výběhy opravdu velké. Na zákazníka to může působit, že jsou výběhy poloprázdné, ale opak je pravdou! Na navození přirozeného prostředí dbáme především! I proto můžete třeba nutrie potkat na druhém břehu u druhého rybníka!

Staráme se s láskou

Pro naše ošetřovatele je péče o zvířata radost, mají k nim nepopsatelný vztah. Možná i proto se jim u nás tak dobře daří a ročně se tu narodí více než dvacet mláďat různých druhů zvířat: klokánek, malý velbloud, kůzlátka, ovečky a mnoho dalších.

Rozpis krmení

Vážení návštěvníci, krmení zvířat bylo na dobu nezbytně nutnou přerušeno. Děkujeme za pochopení.

Krmení zvířat

Výběh 1A: lama krotká, Nandu pampový 
krmení: 10:30 – 11:00, 14:30 – 15:00

Výběh 2: atusi, kamerunská koza, kamerunská ovce 
krmení: 11:00 – 11:30, 15:00 – 15:30

Výběh 3: velbloud dromedár, dahome, koza anglonubijská 
krmení: 11:30 – 12:00, 15:30 – 16:00

Výběh 4: pštros emu 
krmení: 12:00 – 12:30, 16:00 – 16:30

Zvířata na farmě

Ve Farmaparku chováme zvířátka z farem z celého světa!

Není tedy divu, že se u nás potkáte s lamou krotkou z Jižní Ameriky, s africkými Watusi, kamerunskou ovcí i kozou, velbloudem Dromedárem i kravičkou Dahome!

V Austrálii nesmíme zapomenout na pštrosy Emu! Myslíte, že strkají hlavu opravdu do písku? Kousek od pštrosů máme také klokánky Bennetovi, ti se bohužel nekrmí, protože čekají nové přírůstky a nechceme, aby se cítili ohrožení!

V Asijské části můžete potkat třeba Jaka domácího, Kapybaru, velblouda Drabaře, nebo vodní buvoly, kteří se opravdu rádi koupou a velmi často je můžete zastihnout v jejich jezírku při relaxaci!

V Evropské části chováme prasátka kudrnatá nebo-li Mangalice, nutrie, ovce Ouessantské, kozlíka Girgentánského, oslíka, nebo kozla Karpatského!

Nesmíme zapomenout také na Shetlandského ponyho a Highlandy – kteří jsou jedním z nejstarších plemen skotu!